Usługi pośredników

Usługi pośredników to nie tylko pośrednictwo w transakcjach kupna sprzedaży i pobieranie prowizji od dokonanej transakcji.

Decydując się na pomoc licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami zyskujemy profesjonalną pomoc w zakresie całej otoczki dokonania transakcji kupna, sprzedaży, najmu oraz wynajmu nieruchomości.
Pośrednik działający w branży nieruchomości obcuje z zagadnieniami na co dzień zatem szybciej ogarnie całość zagadnienia i załatwi wszelkie formalności z tym związane.
Najczęściej pośrednicy oferuję pomoc w zakresie uzyskania kredytów, kalkulacji wstępnej czekających nas kosztów i uiszczenia wszelkich opłat w stosownych instytucjach miejskich czy lokalnych, a także uzyskania i wypełnienia stosownych dokumentów. Podstawową usługa pośrednika są porady prawne i pomoc w tym zakresie, a przecież rzadko kiedy sami mamy czas na zgłębienie tajników wiedzy prawnej.
W ich kompetencji leży najczęściej wynegocjowanie preferencyjnych warunków kredytowych czy cenowych samej nieruchomości czy to mieszkaniowej czy komercyjnej.
Dodatkowym zabezpieczeniem transakcji z udziałem pośrednika jest ubezpieczenie. Przeważnie każde biuro nieruchomości w którym zatrudniony jest pośrednik korzysta z usług firmy ubezpieczeniowej, co gwarantuje nam bezpieczeństwo naszych transakcji.
Pośrednicy w swojej ofercie zawierają także usługę prezentowania Państwa ofert na różnorakich portalach ogłoszeniowych – najczęściej największych jak gratka.pl, oferty.net, domiporta.pl, a w ostatnim czasie także społecznościowych typu facebook.com .
Często biura współpracują ze sobą dzięki czemu decydując się na pomoc pośrednika otrzymujemy więcej możliwości – więcej ofert które spełniają nasze oczekiwania, a których nie bylibyśmy w stanie znaleźć w normalnym toku poszukiwania nieruchomości w internecie czy lokalnej prasie ogłoszeniowej.
Skorzystanie z pomocy pośrednika w obrocie nieruchomościami nie gwarantuje nam ostatecznego zadowolenia, ale na pewno przybliża nas do tego stanu. Decydując się na jego pomoc na pewno zyskujemy wiele cennego czasu , który w normalnym trybie musielibyśmy poświęcić na ogarnięcie tematu praktycznie od podstaw.


Dodaj komentarz